Szlafmyca – Czapeczka do spania – Męska, Damska i dla Dzieci

Szlafmyca to element ubioru zakładany do spania, który wśród młodych ludzi raczej nie należy do popularnych. Szlafmyce nosi z reguły starsze pokolenie, a o tym elemencie garderoby można poczytać w książkach opisujących dawne dzieje. Jednakże szlafmyce całkiem nie wyszły z użycia, a można wręcz powiedzieć, że przeżywają one renesans.

A dzieje się tak, ponieważ szlafmyce są bardzo praktyczne. To idealna propozycja dla osób, którym jest zimno w głowę w trakcie snu. Można je zakładać w domu, a szczególnie przydatne są do nocowania poza domem, gdy nie można zagwarantować, że będzie się nocować w komfortowych warunkach. Modne i ładne szlafmyce można dziś bez problemu dostać w sklepach internetowych. Dostępne są wersje damskie i męskie oraz dla dzieci. Niektórzy mówią na nie szlafmyce śpiocha.

Szlafmyca do spania i jej rodzaje

W sklepach można kupić wiele modeli szlafmyc, które różnią się fasonem, materiałem i kolorem. Do wykonywania szlafmyc używa się dzianin, polaru i materiałów dresowych. Wybór zależy tylko i wyłącznie od preferencji kupującego, ponieważ wszystkie mają podobne właściwości. Ogromny jest wybór kolorów. Wiele modeli to szlafmyce w humorystyczne wzory przedstawiające zabawne motywy, wizerunki zwierząt czy rozmaitych postaci. Takie modele na pewno przypadną do gustu osobom z poczuciem humoru. Przykładowe wzory:

Powyższe modele szlafmyc pochodzą ze sklepu PatiLati: http://patilati.pl/24-szlafmyce

Wiele sklepów sprzedaje również inne rodzaje garderoby, które polecane są do spania, a nie są tradycyjnymi piżamami. Szlafmyca będzie świetnie komponować się z odzieżą taką jak choćby śpiochy dla dorosłych czy pajace.

Szlafmyce na zimne noce

Głowa w trakcie snu jest w zasadzie jedyną odkrytą częścią ciała i to właśnie przez głowę człowiek traci najwięcej ciepła. Szlafmyca służy właśnie temu, aby nie odczuwać zimna i nie wyziębiać organizmu. Jest polecana szczególnie tym osobom, które są wrażliwe na niskie temperatury. Sporo jest osób, którym zimno zakłóca prawidłowy sen. Jako że najbardziej odpowiednia temperatura do spania to 18 stopni, to dla sporej liczby osób jest to zbyt mało.

Szlafmyce można zakładać w domu, szczególnie tam, gdzie pomieszczenie do spania jest niedogrzane. Szlafmyca idealnie też nadaje się na wyjazdy, gdy warunki nocowania mogą się okazać niezbyt idealne, np. pod namiot, do schroniska czy pensjonatu. Taka praktyczna czapeczka do spania utrzymuje temperaturę głowy na odpowiednim poziomie, co u osób wrażliwych zapobiega pobudkom, a każda inną osobę może uchronić przed przeziębieniem.

Szlafmyce na zamówienie i na prezent

W internecie można natrafić na sklep ze szlafmycami, w którym można złożyć spersonalizowane zamówienie co do wielkości, kształtu czy rodzaju i koloru materiału, z jakiego wykonana jest szlafmyca. Takim sklepem jest właśnie firma PatiLati – od której pochodząc powyższe wzory. To ukłon w stronę osób, które lubią mieć oryginalną i niespotykaną garderobę.

Szlafmyce, choć tak bardzo funkcjonalne, nie są drogimi rzeczami. Można kupić je już za kilkanaście złotych. Można zatem mieć kilka sztuk i zakładać je zamiennie jak każdą inną odzież. Czapeczka do spania świetnie też nadaje się na okolicznościowy prezent i na pewno sprawi wiele radości bliskiej osobie, o której wiemy, że lubi spać w cieple.