Kiedy rozpocząć naukę gry na skrzypcach?

Dzieci już od najmłodszych lat przejawiają talenty i szczególne uzdolnienia. Jedne z nich mogą rozwijać się jeszcze bardziej, a inne będą jedynie pewnym etapem. Jednak rolą rodzica jest zauważanie tych zdolności i doskonalenie ich. Oczywiście nie trzeba być od razu specjalistą we wszystkim. Bardzo ważne jednak jest, aby wysyłać już nawet kilkulatki na różnorodne zajęcia. Dzięki temu zapewnimy im odpowiednią edukację i dobry start w przyszłości.

Im wcześniej dziecko zacznie naukę gry na skrzypcach tym lepiej

Wiele osób zastanawia się kiedy rozpocząć naukę gry na skrzypcach. Odpowiedzieć nigdy nie będzie jednoznaczna. Oczywiście im wcześniej to zrobimy tym lepiej. Łatwiej opanujemy potrzebną technikę, a poszczególne ruchy staną się dla nas niemal naturalne. Jednak wiek nigdy nie powinien być dla nas przeszkodzą w odkrywaniu i rozwijaniu pasji. Będąc rodzicami, powinniśmy zwrócić uwagę na to jak nasze dziecko słyszy i odbiera melodię. Na tej podstawie możemy już dostrzec pierwsze przesłanki talentu.

Nauka w szkole muzycznej jest możliwa jeszcze przed rozpoczęciem standardowej edukacji. Dzięki temu do najmłodszych lat rozwija się potrzebne umiejętności oraz uczy technik które w późniejszym czasie są niezbędne do dalszej nauki. Maluchy bardzo szybko przyswajają umiejętności, dotyczące wyczucia rytmu oraz pracy z głosem. Daje to możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów w późniejszym czasie. Emisja głosu przyda się nie tylko w karierze muzycznej. Z uwagi na to, warto zadbać o tak uniwersalne umiejętności. Z pewnością w biegiem czasu będziemy dostrzegać efekty tych starań.

Szkoły muzyczne umożliwiają systematyczną naukę

Samo granie na skrzypcach wymaga zaangażowania oraz regularnych ćwiczeń, a to jest możliwe w szkole muzycznej do której dziecko regularnie uczęszcza. Może wydawać nam się, że to za dużo dla kilkulatka. Nic bardziej mylnego. Tak małe dzieci traktują grę jako zabawę. Szczególnie jeśli rodzice przedstawiają lekcje jako coś bardzo ciekawego. Najtrudniejsze jest zazwyczaj opanowanie podstaw. Późniejsze doskonalenie warsztatu będzie dla dziecka czymś oczywistym i łatwiejszym do opanowani. Ogromnym plusem szkół muzycznych jest oczywiście udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Pierwsze sukcesy mogą być ogromną motywacją do jeszcze cięższej pracy. Wraz z wiekiem poziom umiejętności będzie nieustannie rósł, a wygrane konkursy będą napędzać do doskonalenia się.

Dodatkowo muzyka może przerodzić się w zawód. Jest to szczególnie korzystne jeśli młody człowiek czerpie z tego ogromną przyjemność. Pasja, która przeradza się w pracę jest najlepszym rozwiązaniem. Właśnie z tego powodu właściwa edukacja od najmłodszych lat jest bardzo ważna. Wykształcenie osiągane w szkołach daje ogromne możliwości i perspektywy już w dorosłym życiu. Warto zadbać, aby dziecko miało jak najlepsze warunki do rozwijania swoich zainteresować i talentów, które przejawia już w wieku kilku lat.

Centrum Muzyki Nad Rawą – Szkoła Muzyczna

ul. Czecha 1a
40-225 Katowice
tel. 697 594 261
www. centrummuzyki.eu