wizualiacja dla sklepu online

Jaki skrypt sklepu internetowego wybrać?

Dla przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w internecie, niezwykle ważną kwestią jest postawienie swojej strony zawierającej możliwość kupna produktów.W takiej sytuacji jednym z najważniejszych pytań jest to jaki skrypt sklepu internetowego wybrać? Do wyboru możliwe są rozwiązania komercyjne, powierzenie sprawy specjaliście lub internetowej firmie. Jest to jednak sprawa dość kosztowna, ceny tego typu skryptów zaczynają się od tysiąca złotych, a przygotowanie dedykowanego serwisu może kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy. Co jednak z początkującymi małymi biznesami, których nie stać na wyłożenie od razu tak dużej kwoty? Otóż istniej świetne rozwiązanie – są to darmowe skrypty sklepów.

Magento i Prestashop liderami w rankingu najlepszych darmowych skryptów przeznaczonych na sklep internetowy

Można tutaj wymienić na przykład sklep internetowy na platformie magento. Kolejnym dostępnym wyjściem z takiej sytuacji jest sklep na prestashop. Obydwie propozycje to przygotowane przez specjalistów i ulepszane przez internautów skrypty sklepów w sieci oparte na tak zwanych otwartych licencjach takich jak Open Software License. Oznacza to, iż z takich skryptów może korzystać każdy, nie płacąc każdemu ani złotówki, a jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy to może się udać do agencji, która sklepy internetowe tworzy. Podobne oprogramowania są bardzo popularne na całym świecie i starają się wypełnić ideę internetu bezpłatnego. Darmowe zamienniki zastępują profesjonalne programy i wcale nie ustępują im funkcjonalnością! Wymienione platformy sklepowe to prawdziwe kombajny z dziesiątkami różnych możliwości. Intuicyjnie obsługiwane pozwalają przedsiębiorcy kontrolować praktycznie każdą funkcję sklepu w internetowej sieci. Istnieje możliwość ustawienia sobie płatności gotówką, kartą, czy nawet bitcoinami (niezależną wirtualną walutą), bez problemów ustawimy stany magazynowe, wystawimy fakturę, klient tworzy konto. Możemy również śledzić przesyłki, tworzyć terminarze, bannery reklamowe, najróżniejsze promocje – słowem wszystko co jest potrzebne by nasz towar trafił do powszechnego obrotu.

Wielkim plusem skryptów na otwartych licencjach jest to, że są one bezustannie uzupełniane przez tysiące internautów, którzy testują je praktycznie. Każdy błąd i złamane zasady bezpieczeństwa są natychmiast zgłaszane co pozwala programistom natychmiast je łatać i wbrew pozorom nasz sklep jest bardzo bezpieczny, można powiedzieć, że prawie tak jak kupowane za ciężkie pieniądze internetowe sklepy w wersji „professional”

Oczywiście wszystko da się zrobić za darmo i automatycznie. Dlatego jest parę kwestii, które właściciel musi sam uzupełnić, na przykład wstawić własną oprawę graficzną (podstawowe są bardzo ubogie) oraz oczywiście dodać cały towar i informacje o nim takie jak cena, zdjęcia i tak dalej.

Czy są jakieś wady stosowania darmowych skryptów?

Są oczywiście pewne wady stosowania darmowych skryptów internetowych przeznaczonych na sklep internetowy. Wśród wskazywanych w systemie Magento główną jest znaczące obciążenie serwera i pewne ograniczenia, które powodują, że ten skrypt nie działa na wielu darmowych lub bardzo tanich i trzeba niestety niekiedy szarpnąć się na tak zwanego „dedyka” (serwer dedykowany – nieco droższy). Według najnowszych badań, darmowe skrypty zajmują obecnie od dziesięciu do dwudziestu procent wszystkich sklepów internetowych na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *