białe buty po czyszczeniu

Jak wyczyścić białe buty?

Każdy z nas musi zgodzić się z tym, że pierwsze wrażenie i nasz wygląd może często zadecydować o pierwszej opinii, którą druga osoba stworzy sobie na nasz temat. Dlatego warto dbać o swój wizerunek, nawet jeżeli nie mamy w danym momencie wielu pieniędzy, ponieważ jest to często niezależne od stanu naszego portfela. Przede wszystkim można zatroszczyć się, aby nasz wygląd był schludny, nasze ubrania były czyste, zadbane, niepotargane, bez żadnych dziur czy oznak zużycia. Ważną kwestią są też czyste buty, które dużo mówią o schludności człowieka. Tutaj jednak pojawia się kłopot, bo o ile skórzane, eleganckie, ciemne buty można łatwo wyczyścić przy użyciu pasty do butów i szczotki, to jednak z jasnymi butami jest większy problem.

Czyszczenie białego buta ręcznie lub w pralce

Można więc zapytać z rozpaczą w głosie: jak wyczyścić białe buty? Przede wszystkim, jeżeli są to buty sportowe, czyli np. adidasy lub trampki można zaryzykować i wyprać buty w pralce. Ten sposób jest jednak ryzykowny, ponieważ może negatywnie wpłynąć na stan naszego obuwia, powodując, że zostanie naruszony klej, który trzyma obuwie w całości i buty po pewnym czasie się po prostu rozlecą. Czyszczenie białego buta jest więc sprawą niełatwą, ale da się to wykonać bez ingerencji pralki. Tutaj należy uzbroić się w dużą dozę cierpliwości i specjalne narzędzia, które mogą pomóc w doprowadzeniu obuwia do porządku. Jeśli to nie pomoże do można skorzystać z oferty czyszczenia obuwia w firmie sneakersspa.pl

Pierwszy sposób na wyczyszczenie białego obuwia to pasta do czyszczenia naczyń kuchennych i sanitarnych „Ola”. Jest ona bardzo tania i dostępna w każdym sklepie z szyldem „chemia domowa”. Chociaż zielony kolor pasty może nie zachęcać do użycia, to jednak nie należy mieć żadnych obaw co do tego, ponieważ naprawdę ten sposób działa. Wystarczy namoczyć obuwie w ciepłej wodzie i przy pomocy starej szczoteczki do zębów rozprowadzić pastę na bucie, a później zetrzeć ją np. przy pomocy ściereczki. Ten sposób doskonale sprawdza się w przypadku sportowych butów, wykonanych z materiału, skóry czy skóry ekologicznej, a białe buty stają się jak nowe.

Drugi sposób na wyczyszczenie białego obuwia to użycie środków naturalnych, które każdy z nas zazwyczaj ma w swoim domu, czyli cytryny lub limonki. Wystarczy tylko przygotować specjalną mieszankę, na którą potrzebna jest nam szklanka wody i dwie łyżki soku z cytryny. Jak we wcześniejszym sposobie, również tutaj najlepiej jest użyć szczoteczki do zębów, jednak nada się również gąbeczka do mycia naczyń. Ten sposób jest mniej inwazyjny niż czyszczenie środkami chemicznymi.

Jednak aby zachować dobry stan białego obuwia należy czyścić je na bieżąco, ponieważ dzięki temu łatwiej jest doprowadzić je do zadowalającego stanu. Warto też często prać sznurówki, ponieważ jest to jeden za najłatwiej brudzących się elementów, przez który całość obuwia może wyglądać na zaniedbane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *